
RZESZÓW. Rzeszowskie Zakłady Ortopedyczne podjęły kolejne wyzwanie.
Pan Tadeusz Madera to wielki wojownik. Pomimo amputacji obu nóg nie poddaje się i chce na nowo zacząć chodzić. Jest najstarszym pacjentem, który uczy się chodzić na protezach.
– Pierwszy etap uruchamiania pana Tadeusza jest pozytywny. Pomimo dużych przykurczy mięśniowych udało się nam 102-latka spionizować. Żeby jednak pacjent zaczął chodzić musimy wspólnie z panią rehabilitant je zlikwidować. Póki co nasi technicy ortopedzi – Rafał i Jakub – zaoferowali seniorowi darmowe wizyty domowe, podczas których będą ćwiczyli z nim chodzenie – mówi Mariusz Grela, szef RZO.
Pacjentem rzeszowskich zakładów jest Tadeusz Madera, który w tym roku, z powodu miażdżycy przeszedł dwie amputacje udowe. Mężczyzna, pomimo sędziwego wieku, chce podjąć walkę i na nowo nauczyć się chodzić. – Ma w sobie wolę walki. Ćwiczy, wykonuje wszystkie polecenia pani rehabilitant i nasze. Do tego uśmiech nigdy nie schodzi mu z twarzy. Jak mówi, stara się dla swojej córki, której marzeniem jest, aby tato znowu mógł chodzić – mówi Mariusz Grela.


