
PRZEMYŚL. Radny Prawa i Sprawiedliwości Maciej Kamiński zwrócił się z do prezydenta Wojciecha Bakuna z interpelacją dotyczącą możliwości budowy aktywnego przejścia dla pieszych na ulicy Glazera.
Chodzi o przejście dla pieszych, które zostało przeniesione ze skrzyżowania ulic św. Jana i Glazera, nieco wyżej na ulicę Glazera.
Jak twierdzi radny, kierowcy narzekają na to, że zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, ze względu na dość dużą gęstość drzew w okolicy, widoczność w tym miejscu jest mocno utrudniona. Jego zdaniem, warto by rozważyć zmianę lokalizacji jednego z dwóch nowych planowanych przejść aktywnych.
Przypomnijmy: w najbliższym czasie przejścia mają powstać na ulicy Zana oraz na początku ulicy Mickiewicza. Radny Kamiński proponuje również inne rozwiązania, chociażby możliwość postawienia w okolicy przejścia lampy oświetleniowej, bądź przeniesienie samego przejścia w kierunku najbliższego, lepiej oświetlonego miejsca.
KamK


