Drożej za przejazd autobusami MKS

Od 26 lutego za przejazd autobusami MKS trzeba będzie więcej zapłacić. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Wzrost cen paliwa i podwyżki dla kierowców wpłynęły na podwyżki biletów.

Od 26 lutego zdrożeją autobusowe bilety jednorazowe i miesięczne MKS, czyli linii obsługiwanych przez Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa. Podwyżki są spowodowane wyższymi kosztami przewoźnika – konieczna jest poprawa rentowności kursów, trzeba pokryć rosnące koszty pracownicze oraz wzrost cen paliwa.

Cena biletu jednoprzejazdowego na terenie gminy wzrośnie z 2 zł do 2,5 zł. Cena biletu w pierwszej strefie wzrośnie do 3 zł, w drugiej strefie z 2,8 zł do 3,5 zł, w trzeciej – 3,5 zł do 4 zł, w czwartej z 4,7 zł do 5,5 zł. Związek Gmin PKS od 26 lutego dla linii MKS (numery linii od 202 do 238 jeżdżących po terenie 9 podrzeszowskich gmin) wprowadzi dwie nowe strefy: piątą i szóstą. W piątej bilet będzie kosztował 6 zł, a w szóstej – 6,5 zł.

Wzrosną też o 17 procenty ceny biletów miesięcznych. Za gminny trzeba będzie zapłacić już nie 70 zł a 82 zł. W pierwszej i drugiej strefie – 133 zł (dotąd 114 zł), w czwartej 164 zł (do 25 lutego 140 zł). W nowych strefach, piątej i szóstej, ceny będą wynosić: 190 zł i 215 zł.

Taniej kosztują bilety Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Cena biletu u tego przewoźnika wynosi 3 zł (nie ma podziału na strefy), a za bilet miesięczny płaci się tylko 88 zł.

and

8 Responses to "Drożej za przejazd autobusami MKS"

Leave a Reply

Your email address will not be published.