Pudełka produktowe zamykane na magnes – kiedy warto je wybrać?

Atrakcyjnie wyglądające oraz funkcjonalne pudełka przeznaczone na produkty niosą ze sobą wiele korzyści. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszą się pudełka na magnes. Kiedy warto się na nie zdecydować?

 

Jak zbudowane są pudełka zamykane na magnes?

Pudełka produktowe wyposażone w magnes charakteryzują się przede wszystkim bardzo łatwym zamykaniem i otwieraniem, dlatego mogą być one z powodzeniem używane do przechowywania produktów. Takie pudełka wyposażone są głównie w płytki magnesowe, które umieszczane są pod warstwą papieru, dzięki czemu nie są one widoczne, ale jednocześnie spełniają dobrze swoją funkcję. Jako że pudełka zamykane na magnes są oklejanie papierem, czyli inaczej kaszerowane, mogą mieć one zróżnicowany wygląd. Stosowane są między innymi pudełka z wykończeniem lakierem błyszczącym, matowym, satynowym, z metalicznymi nadrukami, tłoczeniami, dlatego też można w pełni dopasować je do konkretnego produktu. Warto też wskazać, że pudełka zamykane na magnes mogą być uzupełnione o różne rodzaje wypełnień, które dopasowane są do umieszczanych w środku produktów. Pomagają one w ich atrakcyjnej prezentacji i dodatkowo zabezpieczają przed uszkodzeniem.

 

Kiedy warto wykorzystać pudełka na produkty z magnesem?

Ze względu na swój elegancji wygląd oraz funkcjonalność pudełka zamykane na magnes mają bardzo rozległe zastosowanie. Wykorzystywane są one głównie w celu pakowania produktów o wyższej wartości, prestiżowych, reprezentacyjnych, którym chce się nadać efektowny wygląd.

Przykładowe zastosowanie, jakie mają pudełka zamykane na magnes, to:

  • galanteria skórzana
  • biżuteria
  • gadżety elektroniczne
  • kosmetyki
  • perfumy
  • zestawy prezentowe

Oczywiście, pudełka zamykane na magnes mogą być też wykorzystane w innych celach, ponieważ producenci mogą wykonać je w wielu rozmiarach i kształtach, a także dopasować pod kątem wykończenia do konkretnego projektu.

 

Gdzie można zamówić pudełka zamykane na magnes?

Obecnie pudełka zamykane na magnes są bardzo często oferowane przez firmy z branży opakowaniowej. Mogą one wtedy zaoferować klientom kompleksową pomoc w realizacji projektu na zamówienie lub można zdecydować się też na jeden z gotowych wzorów. Aktualnie istnieje też możliwość zamówienia pudełek na magnes przez internet, dzięki czemu wszelkie uzgodnienia mogą odbyć się wygodnie online. Gotowe pudełka są wtedy dostarczane do klienta. Gdy zatem poszukuje się sposobu na efektowne i praktyczne zapakowanie produktów, pudełka zamykane na magnes mogą bardzo dobrze sprawdzić się właśnie w tej roli!

 

Artykuł partnera