
RZESZÓW. W okresie letnim w niemal każdy weekend okolice Lisiej Góry cieszą się sporym zainteresowaniem, dlatego poszerzenie trasy rowerowej wzdłuż Wisłoka było niezbędne.
Kilka dni temu zakończyły się roboty przy rewitalizacji ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Wisłoka na odcinku od Lisiej Góry do ul. Jarowej w Rzeszowie. Teraz rowerzyści mogą już swobodnie podróżować po drodze, która m.in. została poszerzona z 3 do 6 m szerokości. Wykonawca zamontował także oświetlenie oraz kosze i ławki. Prace pochłonęły ok. 2,1 mln zł.
Dzięki modernizacji trasy wzdłuż Wisłoka, piesi i rowerzyści mogą teraz bez problemu korzystać z infrastruktury, nie wchodząc sobie w drogę. Dotychczas obie grupy użytkowników, przez wąską przestrzeń, miały problem z minięciem się i w efekcie często na siebie wpadały. Poszerzenie odcinka trasy z 3 do 6 m szerokości ten problem rozwiązuje. Inwestycja jest o tyle ważna, że na terenie Rzeszowa nie ma chyba drugiego takiego miejsca, które cieszyłoby się większym zainteresowaniem mieszkańców niż właśnie rejon Lisiej Góry. To od lat obszar relaksu, wypoczynku, drobnej gastronomi i dużej ilości zieleni. Wszystko to sprawia, że w okresie letnim ze ścieżki korzystają tłumy rzeszowian a nawet osób przyjezdnych.
Dlatego też jeszcze pod koniec ubiegłego roku miasto podjęło decyzję o przebudowie drogi. Na początku lutego br. ogłoszono przetarg na inwestycję, do którego zgłosiło się pięć chętnych firm. Ratusz w kwietniu wybrał wykonawcę, a na wakacjach rozpoczęły się prace. Kilka dni temu zostały one oficjalnie zakończone. – Inwestycja polegająca głównie na poszerzeniu drogi została właśnie zrealizowana, cały teren został posprzątany (zniknęły barierki, ciężki sprzęt) i czekamy na jego odbiór – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego urzędu miasta w Rzeszowie. Oprócz nowej nawierzchni jezdni, wykonawca zamontował także oświetlenie (lampy LED-owe), kosze oraz ławki. Koszt całej inwestycji to ok. 2,1 mln zł.
Kamil Lech



2 Responses to "Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż Wisłoka gotowa"