RZESZÓW, PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejnych 7 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim (razem mamy teraz 37).
To 4 mężczyzn (dwóch młodych i dwóch w sile wieku) z powiatu rzeszowskiego przebywających w kwarantannie domowej, i po 1 przypadku z powiatu krośnieńskiego (kobieta w sile wieku kwarantanna domowa), leskiego (mężczyzna w sile wieku, hospitalizowany), i stalowowolskiego (mężczyzna w sile wieku, hospitalizowany) – pisze w mailu Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.
Obecnie w regionie pod nadzorem pozostaje 6877 osób, a 7365 są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 55 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 1237 testów.
am


