
RZESZÓW. Niewykluczone, że już w połowie sierpnia wiadukt zostanie oddany do całkowitego użytku publicznego. Pierwsza część modernizacji została zakończona szybciej, niż początkowo przewidywano.
Mowa o trasie, przez którą codziennie przejeżdżają dziesiątki tysięcy pojazdów, i która jest kluczowa dla ruchu w mieście. Prace polegają przede wszystkim na wymianie nawierzchni jezdni i remoncie infrastruktury pobocznej. – Jezdnia zostanie sfrezowana, następnie wykonawca wymieni jej nawierzchnię, poprawi dylatacje, ułoży chodniki i naprawi balustrady – tłumaczył niedawno Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
– Termin zakończenia prac został ustalony z wykonawcą na koniec sierpnia, jednak prace postępują tak szybko, że nie jest wykluczone oddanie drogi do użytku we wcześniejszym terminie – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego miasta Rzeszowa. – Pierwsza połowa wiaduktu została już pokryta asfaltem, a drogowcy rozpoczęli prace na drugiej – dodaje.
Do czasu zakończenia prac kierowcy mogą korzystać tylko z dwóch pasów ruchu, na pozostałych dwóch realizowana jest inwestycja.
Mg



2 Responses to "Remont wiaduktu Śląskiego zakończy się wcześniej niż planowano"