
SĘDZISZÓW MŁP. 5 kursów dziennie, ceny biletów 1 i 2 zł.
Od dzisiaj na terenie gminy Sędziszów Młp. na trasy wyjeżdżają trzy nowe linie autobusowe. Stało się to możliwe dzięki dofinansowaniu rządowemu w wysokości 195 tys. zł, z czego 10 proc. to wkład własny gminy.
Bogusław Kmieć, burmistrz Sędziszowa Młp., zaznacza, że nowe linie to program pilotażowy i potrwa pół roku. Jeśli będą z nich korzystali pasażerowie, to autobusy będą jeździć dłużej. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do godzin odjazdów. Na terenie miasta za bilet trzeba zapłacić 1 zł, a poza Sędziszowem Młp. – 2 zł. Zaplanowano 5 kursów dziennie dla każdej trasy. Godziny odjazdów i przyjazdów ustalono tak, żeby nie kolidowały z już istniejącymi połączeniami i mają być zbieżne z innymi autobusami oraz pociągami z Sędziszowa Młp. do Rzeszowa.
I pętla: z dworca autobusowego w Sędziszowie Młp., a później pojadą przez osiedle Borek Wielki, Boreczek, Rudę, Cierpisz, Czarną Sedziszowską, Krzywą, osiedle Kawęczyn, osiedle Wolica Ługowa, osiedle Wolica Piaskowa i na dworzec w Sędziszowie Młp.
II pętla: z ul. Wesołej na osiedlu Młodych w Sędziszowie Młp., następnie przez sedziszowski rynek pojadą w kierunku ul. Jana Pawła II, ul. Kolbuszowską na osiedle Wolica Ługowa, przez osiedle Kawęczyn, Klęczany, Będziemyśl i autobus wróci tą samą trasą do Sędziszowa Młp. na osiedle Młodych.
III pętla: z sędziszowskiego dworca przez ul. Fabryczną, ul. Węglowskiego, Górę Ropczycką, Zagorzyce, Szkodną i autobus powróci tą samą trasą na dworzec.



One Response to "Trzy nowe linie autobusowe"