W sierpniu MPK nie pojedzie do Łańcuta

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Nie ma uczniów i studentów, więc…

Od 1 sierpnia z Rzeszowa do Łańcuta nie będą jeździć autobusy MPK. Połączenia będą zawieszone przez miesiąc. Od września prawdopodobnie na tej trasie zwiększona zostanie liczba kursów i zaplanowane zostaną nowe w weekendy.

Od 1 maja ze stolicy Podkarpacia do Łańcuta jeździ nowa linia nr 57. Ale tylko od poniedziałku do piątku. Autobusy MPK wyjeżdżają cztery razy dziennie (o godz. 5.35, 8.45, 13.30 i o 16) z dworca lokalnego w Rzeszowie i dojeżdżają do Łańcuta Podzwierzyńca i z powrotem. Zgodnie z podpisaną umową linia miała kursować do końca lipca. Od początku sierpnia zostanie zawieszona, a od września kursy zostaną wznowione.

Dlaczego w sierpniu MPK nie pojedzie do Łańcuta? Powodem jest to, że linią 57 jeżdżą przede wszystkim uczniowie i studenci, a niewielu podróżnych to osoby pracujące.

Jak informuje Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, są duże szanse na to, ze od początku września kursy do Łańcuta znów się pojawią. Od maja nie zdarzało się, żeby autobusy jeździły puste lub z niewieloma pasażerami. Z Łańcuta do Rzeszowa jeździło średnio 40 pasażerów, a w drugą stronę trochę mniej. Kursy te dla ZTM były opłacalne, dlatego to połączenie już za ponad miesiąc może mieć więcej kursów. 

Do końca tego tygodnia zostanie zawarta nowa umowa między ZTM a władzami Łańcuta. Prawdopodobnie nie będą już to tylko cztery kursy, jak dotąd, a pięć. Dodatkowo jeszcze uruchomione zostaną kursy weekendowe. Z połączeń sobotnich i niedzielnych będą mogli skorzystać studenci zaoczni oraz turyści, którzy dostaną się autobusami MPK np. do Muzeum-Zamku w Łańcucie.

Mariusz Andres

3 Responses to "W sierpniu MPK nie pojedzie do Łańcuta"

Leave a Reply

Your email address will not be published.