
SIATKÓWKA. LSK. Developres rozpoczął przygotowania do nowego sezonu.
Środowymi zajęciami na siłowni siatkarki Developresu rozpoczęły przygotowania do sezonu 2018/2019 Ligi Siatkówki Kobiet. W czwartek pierwsze zajęcia w hali. Po tygodniu treningów zawodniczki rozjadą się na trzy tygodnie.
W Rzeszowie siatkarki trenować będą do 5 sierpnia. – Potem przez trzy tygodnie będą miały do wyboru – albo pracę w Rzeszowie pod okiem trenera fizycznego, albo pracę we własnym zakresie na podstawie przygotowanego dla nich programu. Po raz kolejny wspólnie spotkamy się 29 sierpnia, chociaż to i tak jest jeszcze dość wczesny termin biorąc pod uwagę, że LSK startuje dopiero w listopadzie – mówi włoski szkoleniowiec ekipy z Rzeszowa, Lorenzo Micelli. W Developresie brakuje jedynie trzech zagranicznych zawodniczek: Serbki Jeleny Blagojević i Bułgarki Petya Barakovej, które przygotowują się ze swoimi narodowymi zespołami do mistrzostw Świata (Japonia 23.09. – 12.10.). Nie ma też Czeszki Michaely Mlejnkovej, która ze swoją reprezentacją z kolei przygotowuje się do kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W ramach przygotowań do sezonu rzeszowianki mają w planach rozegrać kilka meczów kontrolnych. Wezmą też udział w turniejach m.in. w Szamotułach, Dreźnie i Rzeszowie.
rm



