
RZESZÓW. Jeszcze na początku czerwca na ul. 3 Maja w Rzeszowie rozpoczęła się kolejna wymiana uszkodzonych płyt granitowych.
Mieszkańcy miasta od miesięcy narzekali, że na deptaku widać sporo przebarwień, pęknięć czy wyszczerbień. W związku z tym ratusz zlecił wykonanie przeglądu technicznego drogi i po weryfikacji podjęto decyzję o jej modernizacji. – Mamy 7 lat gwarancji od firmy, która zajmowała się remontem deptaka, dlatego na bieżąco będziemy monitorować stan nawierzchni – tłumaczyli miejscy urzędnicy.
To nie pierwszy remont ul. 3 Maja. Pierwsze sygnały o pękniętej nawierzchni pojawiły się w połowie ubiegłego roku. Firma zajmująca się inwestycją, uszkodzone elementy wymieniła, lecz po pewnym czasie okazało się, że nowe płyty …różnią się kolorem od pozostałych. W czerwcu tego roku działania miasto krytykowała również opozycja w Radzie Miasta. – Deptak niespełna dwa lata temu przeszedł modernizacje, i to przykład tego jak nie powinno się prowadzić inwestycji. Mamy sezon letni, stoimy na środku deptaka, a w tle widać metalowe ogrodzenie, które jest wizerunkową katastrofą miasta – narzekał Marcin Fijołek, szef klubu PiS.
Od kilku dni na deptaku znowu pojawiły się ogrodzenia budowlane. Jak się okazuje, obecny remont to kontynuacja robót wykonywanych w czerwcu. – To ciąg dalszy prac, gdyż w maju przy deptaku odbywały się uroczystości związane z Bożym Ciałem i droga musiała być w pełni dostępna – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego rzeszowskiego urzędu miasta. Prace potrwają do połowy lipca. Przypomnijmy, niedawna modernizacja u. 3 Maja kosztowała 7 mln zł.
kl



13 Responses to "Znowu wymieniają płyty granitowe na ul. 3 Maja"